انار میوه ای است با اندازه نه چندان بزرگ، که دانه هایی قرمز دارد و پوست آن نیز قرمز رنگ است. برگ های درخت انار ریز است و از میوه این درخت استفاده میشود.این گیاه بومی ایران است و در این منطقه رشد میکند. البته در کشورهای افغانستان، پاکستان هم رشد میکند. این میوه در معدود کشورهای جهان پرورش پیدا میکند.در میان کشور های تولید کننده انار، ایران بزرگترین تولید کننده انار است که سالانه هشتصد هزارتن انار تولید میکند.انار در فرهنگ ها و آیین های باستانی جایگاهی خاصی دارد.تولید کنسانتره انار در ایران جایگاه خاصی دارد و بخش زیادی از کنسانتره های تولید شده صادر میشود.

کنسانتره انار

مواد مغذی انار

انار میوه ای است که سرشار از ویتامین ها و مواد لازم برای بدن است و در کنار طعم خوب و مزه ای خاص، خاصیت های درمانی نیز دارد. انار شامل:

  • فیبر: ۷ گرم
  • پروتئین: ۳ گرم
  • ویتامین ث: ۳۰ درصد
  • ویتامین کا: ۳۶ درصد
  • پتاسیم: ۱۲ درصد

میباشد. تحقیقات علمی زیادی برای خواص دارویی و درمانی انار انجام شده است و نتایج آن ها اثبات شده است.

خواص انار

این میوه بسیار پر خاصیت است و از دانه ها، پوست میوه آن استفاده میشود. اولین و مهمترین ویژگی انار خاصیت آنتی اکسیدانی انار میباشد. پونیکالاجین آنتی اکسیدان قوی موجود در انار است. این انتی اکسیدان از سرطان جلوگیری کرده و از پیری زودرس هم پیشگری میکند. پونیسیک اسید هم در روغن هسته انار وجود دارد از روغنی های حاوی امگا 6 میباشد.انار و فیبر موجود در آن عملکرد دستگاه گوارش را بهبود میبخشند.کنسانتره انار به دلیل تمامی مواردی که گفتیم طرفدار دارد و تولید کنندگان مواد غذایی تمایل دارند که کنسانتره این میوه در لیست مواد اولیه محصولات تولیدی شان وجود داشته باشد.انار خاصیت ضد التهابی داشته و موجب کاهش التهابات بدن میشود. از کنسانتره انار، آب میوه تولید میشود که این آب میوه به دلیل خواص درمانی انار طرفداران زیادی دارد.

کنسانتره انار چیست

کنسانتره انار از تغلیظ آب انار که از دانه های آن بدست می آید تهیه میشود. کنسانتره ای که از انار بدست می آید به رنگ قرمز است و به دو صورت شفاف و غیر شفاف در یک فرایند کاملا مکانیزه تهیه میشود. فرایندی که با ماشین آلات پیشرفته انجام میشود و یک کنسانتره با کیفیت تهیه میشود. ابتدا انارها شسته و برش داده میشوند سپس دانه های انار جدا شده و آبگیری میشوند و این آب تغلیظ میشود تا ماندگاری بیشتری پیدا کند.شرکت شهد فرداد زرناب با ماشین آلات پیشرفته کنسانتره های فوق العاده ای تولید میکند. انار ماده ای به نام فروکتوز دارد که قند خون را تنظیم کرده و از افزایش قند خون در بیماران دیابتی جلوگیری میکند.انار غلظت خون را کاهش داده و از غلیظ شدن خون و لخته شدت خون در رگها و ایجاد مشکلات دیگر جلوگیری میکند و در پیشگیری از سکته ها قلبی و مغزی موثر است.

کاربردهای کنسانتره انار

کاربردهای کنسانتره انار

کنسانتره این محصول خواص میوه انار را داشته و ماندگاری و جا به جایی راحتتری دارد. کنسانتره انار هم عطر و طعم انار را به مواد غذایی تولیدی میدهد و هم رنگ بسیار زیبایی ایجاد میکند. این محصول در صنایع غذایی کاربرد های بسیار زیادی دارد. از کنسانتره انار در تهیه و تولید انوان شکلات، پخت انواع آبنبات، تهیه اوناع سس، پخت سیروپ، ساخت بستنی، پخت شیرینی و انواع کیک، تولید آبمیوه و لواشک و ترشک استفاده میشود.کنسانتره این میوه کاملا طبیعی و بدون افزودنی و رنگ دهنده میباشد. رنگی که کنسانتره انار دارد بسیار زیبا و پررنگ است و در تولید محصولاتی که میخواهیم رنگ خوبی داشته باشند استفاده میشود.

خرید و فروش کنسانتره انار

برای خرید کنسانتره انار میتوانید به نمایندگی های مستقیم شرکت های تولید کننده کنسانتره مراجعه کنید یا از طریق اینترنت خرید خود را تکمیل کنید.شرکت شهد زرناب فروشنده انواع کنسانتره هاست که یکی از این کنسانتره ها، کنسانتره انار است که با کیفیت بالایی تولید میشود.

کلام آخر

انار میوه ای است که بومی ایران است ولی در دیگر کشورهای دنیا کمتر وجود دارد. به همین علت تولید محصولات فرآوری شده از انار بسیار رایج است تا آبمیوه انار، عصاره انار و … را صادر کنند. یکی از محصولاتی که از این میوه تولید میشود کنسانتره انار است که از آن برای تولید آبمیوه و مواد دیگر استفاده میشود. انار میوه ای است که خواص درمانی بسیار زیادی دارد و به همین جهت در میان مردم خواهان زیاد دارد.