کنسانتره میوه

کنسانتره میوه چیست

کنسانتره میوه چیست؟ آیا کنسانتره همان آبمیوه است؟ این سوالات ممکن است برای بسیاری از شما پیش آمده باشد. از این رو در این مطلب از شهد زرناب قصد داریم شما را به طور کامل با کنسانتره میوه و هر آنچه که در مورد آن نیاز است بدانید آشنا کنیم. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

بهتر است از همین ابتدا به سوال اینکه آیا کنسانتره میوه همان آبمیوه است بپردازیم. در پاسخ به این سوال باید گفت که این دو کاملا متفاوت از یک دیگر می باشند و حتی اغلب آبمیوه های تولید شده در کارخانجات از کنسانتره های میوه ها تولید می شوند. به همین دلیل است در تمام فصل های سال آبمیوه ی تمام میوه ها ساخته می شوند. زیرا مدت زمان نگهداری کنسانتره بیشتر از خود میوه و آبمیوه است. پس در فصل هایی که میوه تولید می شود از آن ها کنسانتره می سازند و نگهداری می کنند تا در فصل های دیگر با استفاده از آن ها آب میوه درست کنند. البته کنسانتره ها کاربردهای دیگری نیز دارند که در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت.

کنسانتره میوه چیست؟

کنسانتره میوه، شکل غلیظ شده آبمیوه است که آن را طی چندین مرحله تولید کرده و در موارد بسیاری استفاده می کنند. با توجه به این که در کنسانتره آب میوه استخراج می شود، در نتیجه مدت زمان بیشتری میتوان از آن نگهداری کرد و در صورت منجمد کردن کیفیت و طعم خود را از دست نمی دهد. همچنین فرآیند تولید آن نیز به گونه ای می باشد که تا جایی که امکان دارد میوه مواد مغذی خود را از حفظ می کند.

آیا کنسانتره میوه ها سالم هستند؟

سالم بودن و نداشتن قند مصنوعی در نوشیدنی ها و مواد خوراکی از دغدغه های اصلی بسیاری از مردم در این روزها می باشد. به همین دلیل با توجه به این که در تولید کنسانتره میوه جات هیچ گونه قند مصنوعی وجود ندارد گزینه ی بسیار خوبی برای این دسته از افراد می باشد.

کاربرد کنسانتره در صنایع غذایی 

کاربرد کنسانتره در صنایع غذایی 

پس از اینکه بررسی کردیم کنسانتره میوه چیست بهتر است به سراغ کاربردهای آن برویم. از جمله کاربردهای کنسانتره میوه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تولید انواع نوشیدنی ها
  • پخت انواع شیرینی ها
  • پخت کیک و کلوچه
  • تولید انواع مرباها و مارمالاد
  • ساخت لواشک و ترشک ها
  • تولید بستنی

جمع بندی

با توجه به مطالب بالا می بینیم که کنسانتره میوه ها و سبزیجات فواید و مزایای بسیار زیادی دارند. به همین دلیل اغلب کارخانجات در شهرهایی که دارای شرایط آب و هوایی و همچنین خاک مناسب هستند اقدام به تولید کنسانتره برای بازارهای داخلی و خارجی می کنند. شرکت شهد زرناب نیز چندین سال است که فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده است. جهت مشاهده کنسانتره میوه های موجود در شهد زرناب و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصولات می توانید به صفحه کنسانتره میوه مراجعه کنید.

این نوشته در Blog ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *