کنسانتره اناره چیست و چه خواصی دارد؟

خواص کنسانتره انار

انار یکی از میوه های پرخاصیت بوده که سرشار از مواد مغذی است و استفاده از آن می تواند تاثیر بسیار خوبی بر سلامت بدن داشته باشد. به همین دلیل استفاده از انار بخصوص آب انار در میان مردم بسیار رایج می باشد. با توجه به این محبوبیت این میوه در حالت های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. یکی از این حالت ها کنسانتره می باشد. با توجه به استفاده ی زیادی که از این محصول می شود، در این مطلب از شهد زرناب قصد داریم شما را به طور کامل با خواص کنسانتره انار آشنا کنیم.

کنسانتره انار چیست؟

پیش از آن که به خواص کنسانتره انار بپردازیم بهتر است ابتدا به طور کامل بررسی کنیم که کنسانتره انار چیست و چگونه تولید می شود.

کنسانتره انار همان شکل تغلیظ شده ی آب انار است. کاربردهای کنسانتره انار بسیار زیاد می باشد. از آن در موارد مختلفی مانند تولید آبمیوه، تولید دسر و ژل، استفاده به جای رب انار، تولید لواشک و همچنین بستنی و یخ در بهشت استفاده می شود. یکی از مهم ترین نکاتی که در تولید و نگهداری کنسانتره انار جهت افزایش ماندگاری و طول عمر باید به آن توجه شود این است که در دمای مناسب نگهداری شده و از نفوذ رطوبت به آن جلوگیری شود. زیرا در این حالت غیرقابل استفاده شده و تغییر شکل می دهد.

فرایند تولید کنسانتره انار

فرایند تولید کنسانتره انار

پس از چیدن انار و انتقال آن به کارخانجات تولید کنسانتره، انارها توسط دستگاه ‌های خاصی شسته می ‌شوند. سپس دانه های آن از پوست جدا شده و برای آبگیری وارد دستگاه دیگری می شوند. در این دستگاه پرس شده و با استفاده از فشارهای همه جانبه آب دانه ‌ها به طور کامل گرفته می شود. سپس آب انار به اندازه بسیار زیادی تبخیر شده و پودری شفاف و خوشرنگ به دست می‌آید که به آن کنسانتره انار گفته می شود. انار میوه ای فصلی می باشد و نمی توان آن را به مدت طولانی نگهداری کرد. به همین دلیل کنسانتره آن تولید می‌شود تا در تمام فصول سال از طعم بی نظیر و همچنین مواد مغذی آن بتوان استفاده کرد. کنسانتره انار خواص بسیار زیادی دارد که در ادامه به طور کامل به آن ها اشاره خواهیم کرد.

خواص تولید کنسانتره انار

کنسانتره انار مانند خود میوه انار خواص بسیار زیادی دارد که از جمله آن ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تقویت سیستم ایمنی و تقویتی بدن
  • کمک به سلامت پوست
  • جلوگیری از بیماری ‌های قلبی
  • یکی از بهترین منابع آنتی اکسیدان و کاهش دهنده کلسترول خون

خواص تولید کنسانتره انار

کلام آخر

با توجه به اینکه اکثر میوه ها فصلی می باشند و نمی توان مدت زمان زیادی از آن ها نگهداری کرد از بیشتر آن ها کنسانتره تهیه می شود. کنسانتره میوه‌ ها نیز فرآورده هایی هستند که نسبت به خود میوه و یا آب میوه طول عمر بالاتری دارند. به همین دلیل توسط مراکز مختلفی تولید شده و همچنین با توجه به وجود میوه های با کیفیت و چهار فصل در ایران صادرات کنسانتره نیز از بازار بسیار خوبی برخوردار است. شهد زرناب نیز چندین سال است که در زمینه تولید کنسانتره انواع میوه ها فعالیت دارد.

یکی از بهترین محصولات ما نیز کنسانتره انار می باشد که خواص بسیار زیادی نیز دارد. با مقایسه قیمت و همچنین کیفیت محصولات ما با دیگر مراکز تولید کننده کنسانتره به وضوح مشاهده خواهید کرد که ما تمام سعی خود را کرده ایم تا در کنار کیفیت بالای خود قیمت مناسبی نیز داشته باشیم. در صورت تمایل به خرید و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کنسانتره انواع میوه ها به صفحه کنسانتره میوه مراجعه کنید.

این نوشته در Blog ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *