شرایط نگهداری انواع کنسانتره میوه جات

شرایط نگهداری کنسانتره میوه

همانطور که می دانید میوه ها کالاهایی می باشند که به سرعت دچار فساد شده و همچنین ممکن است در حین حمل و نقل و جا به جایی بر اثر عوامل محیطی مانند دما، نور خورشید و… تازگی خود را از دست داده و کیفیتشان از دست رود. به همین دلیل با استفاده از فناوری های نوآورانه و به روز می توان سرعت فساد آن ها را کاهش داد و برای مدت طولانی تری نگهداری کرد. یکی از بهترین راه های افزایش سلامت میوه ها نیز استخراج آب و تغلیظ آن ها می باشد که به آن کنسانتره میوه گفته می شود. اما باید توجه داشت که کنسانتره میوه جات نیز باید در شرایط استانداری نگهداری شوند تا طول عمر بیشتری داشته باشند. با این مطلب از شهد زرناب همراه باشید تا در ادامه شما را به طور کامل با شرایط نگهداری کنسانتره میوه آشنا کنیم.

تفاوت کنسانتره میوه با آبمیوه های معمولی

کنسانتره میوه جات مزایای بسیار زیادی نسبت به آبمیوه های غیر غلیظ دارد . کنسانتره میوه شش تا هفت برابر بیشتر از آبمیوه های معمولی می تواند در یک مخزن ذخیره شود. نگهداری آن بسیار آسان تر از آبمیوه می باشد. به دلیل داشتن قند زیاد، بدون سرد شدن نیز قابل نگهداری است. عرضه کنسانتره به عنوان کالا به بازار راحت تر است و حمل و نقل آن ساده تر و ارزان تر است. غلظت نهایی بالا که به نوع میوه، درجه رسیدگی، روش تولید آب میوه و نسبت فیبر و پالپ بستگی دارد، از این طریق قابل دستیابی است.

یکی از مهم ترین مراحل تولید کنسانتره و آبمیوه مرحله پاستوریزه کردن می باشد. پاستوریزه کردن کنسانتره و آبمیوه آنزیم ها را غیرفعال می کند و در نتیجه ثبات فیزیکی را حفظ می کند و درجه بالایی از محافظت میکروبیولوژیکی در برابر فساد را فراهم می کند. در آبمیوه این مرحله نسبت به کنسانتره سبک تر بوده و حدودا چند ثانیه در دمای 90 درجه حرارت میبیند.

تفاوت کنسانتره میوه با آبمیوه های معمولی

شرایط نگهداری انواع کنسانتره میوه جات

بهتر است شرایط نگهداری از آبمیوه ها و کنسانتره های آسپتیک را با غیر آسپتیک به طور جداگانه بررسی کنیم.

شرایط نگهداری و حمل و نقل کنسانتره های آسپتیک به نوع کاربرد آن ها از نظر رنگ و عطر بستگی دارد. زیرا در صورتیکه کنسانتره یک میوه در دمای بیش از 7 درجه قرار بگیرد تغییر رنگ داده و قهوه ای می شود. بنابراین میتوان نتیجه گرفت که باید کنسانتره میوه هایی مانند سیب که به سرعت تغییر رنگ می دهند و در مواردی به زرد و طلایی روشن آن احتیاج داریم باید در دمای پایین تر از 7 درجه سانتیگراد و تقریبا بین 3 تا 5 درجه نگهداری شود.

توجه داشته باشید که اگر کنسانتره میوه غیر آسپتیک باشد، شرایط نگهداری به طور کامل تغییر می کند. در صورتیکه کسیه آسپتیک محصول باز شود باید بقیه آن در دمای منفی 18 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

شرایط نگهداری انواع کنسانتره میوه جات

کلام آخر

درست است که تبدیل میوه به آبمیوه و کنسانتره تا حد زیادی سرعت فساد آن را کاهش می دهد. اما با توجه به آنچه که گفتیم پس از تولید کنسانتره نیز باید در محیط و شرایط استانداردی نگهداری شود تا از فساد آن جلوگیری شود. که این شرایط نیز برحسب نوع میوه و کاربرد آن می تواند متفاوت باشد. کنسانتره با انواع مختلفی از میوه ها تولید شده و در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. جهت آشنایی بیشتر و همچنین مشاهده کنسانتره های تولید شده توسط شهد زرناب به صفحه کنسانتره میوه مراجعه کنید.

این نوشته در Blog ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *