تفاوت کنسانتره و پوره میوه

تفاوت کنسانتره و پوره میوه

با توجه به اینکه بدن نیاز به ویتامین ها و تمام مواد مغذی موجود در میوه ها و سبزیجات را دارد، استفاده از آن ها به صورت خام، آبمیوه، کنسانتره، پوره و… بسیار رایج می باشد. ممکن است برخی از این اصطلاحات را شنیده باشید اما با مفاهیم آن ها آشنا نبوده و یا تفاوت های آن ها را با یکدیگر ندانید. به همین دلیل در این مطلب از شهد زرناب قصد داریم شما را با تفاوت های کنسانتره و پوره میوه آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در مورد این دو فرآورده غذایی تغلیظ شده را کسب کنید.

کنسانتره میوه

کنسانتره میوه در واقع شکل غلیظ شده ی آب میوه ها می باشد که طی فرآیندی تا حد امکان آب آن را خارج می کنند. یعنی کنسانتره همان مایع تغلیظ شده آبمیوه است. یکی از بزرگترین مزیت ها ی کنسانتره میوه این می باشد که مواد مغذی موجود در میوه مانند اسید آمینه، ویتامین، مواد معدنی، فسفر وکلسیم و.. در فرآیند تولید کنسانتره از بین نمی روند.

کنسانتره میوه

پوره میوه

یکی دیگر از انواع فرآورده های میوه پوره می باشد. پوره را اغلب از میوه هایی درست می کنند که گوشتی باشند و آب کمتری داشته باشند مانند هلو، توت فرنگی و… از پوره در موارد زیادی مانند تولید آبمیوه های غیرشفاف، طعم دهنده در شیرینی ها و یا حتی به عنوان پیش غذا استفاده می کنند.

تفاوت کنسانتره و پوره میوه

بسیاری از افراد فکر می کنند که پوره و کنسانتره میوه جات هیچ تفاوتی با هم ندارند، در صورتی که این دو فرآورده هم از نظر تولید و هم از نظر کاربردهایی که دارند بسیار متفاوت می باشند. در هر دو آب میوه با استفاده از روش هایی خارج می شوند اما ماده ای که حاصل می شود یکسان نیست. در تولید کنسانتره مایعی غلیظ تولید می شود، در حالی که در پوره ماده ای جامد بدست می آید. از دیگر تفاوت های پوره و کنسانتره می توان به رنگشان اشاره کرد که پوره رنگ طبیعی تری دارد، در حالیکه کنسانتره کمی تیره تر می باشد. همچنین هزینه ی نگهداری پوره بیشتر از کنسانتره می باشد. از نظر سالم بودن نیز با توجه به این که پوره مواد نگهدارنده ندارد، سالم تر است.

خواص کنسانتره و پوره میوه

این دو فرآورده که محبوبیت بسیار زیادی دارند، دارای خواص زیر می باشند :

 • حاوی انواع ویتامین های موجود در میوه
 • کمک به هضم سریع غذا
 • افزایش سیستم ایمنی بدن
 • تنظیم قند خون
 • و…

خواص کنسانتره و پوره میوه

جمع بندی

در میان فرآورده های تولید شده از میوه، پوره و کنسانتره کاربردهای بسیاری دارند که شناخت هرکدام و آشنایی با تفاوت های آن ها می تواند کمک بسیار زیادی به انتخاب محصول مناسب تر داشته باشد. در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه شما را برخی از تفاوت های کنسانتره و پوره میوه آشنا کنیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. جهت مشاهده تمام محصولات ما می توانید به صفحه کنسانتره میوه مراجعه کنید.

این نوشته در Blog ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

2 دیدگاه برای “تفاوت کنسانتره و پوره میوه

 1. Freelancer Ghazni گفته:

  Hi, Mahmud Ghazni Here. I’m a Professional IT Freelancer. First of all, I apologize for making such a comment on your website. You may think this is spamming but I’m just doing this to draw the attention of those websites owner who need the help of an Expert.
  .
  I’m able to make this comment on your website which means your website may be brand new or not yet properly configured. That means you may need a professional help. And if that happens then, I’m here to help you. I’m a Porfessional Web Design & Developer. For the past 3 years I have been providing services to various IT company in our country. Due to the current Covid pandemic situation and the impact of the lockdown, many companies have closed down. That’s why I’m currently offering freelance services to international clients. Since I am a new Freelancer in the online marketplace, That’s why I’m trying to reach clients in various ways.
  .
  Know more about me :- https://ghazni.me
  .
  The biggest advantage of hiring me is that you have to pay much less than hiring a Freelancer from marketplace or Agency. By doing this you can get the same work done. I always try to provide the best service by maintaining the quality even if the price is less then other Freelancer or Agency. I’ve a lot of experience with WordPress such as WordPress Theme Customization, Speed Optimization, Fixing 500 & & 404 Errors, Website Migration, On-Page SEO Setup, Malware Removal, BulletProof Web Security Setup, Fixing other WordPress issue or bugs etc.
  .
  If you need any kind of WordPress related services, Feel free to contact me. I am always ready to serve you. Hopefully, I will be able to gain your trust and satisfaction.
  .
  .
  Best Regards,
  Mahmud Ghazni
  Professional IT Freelancer
  Email : mahmud.ghazni@yahoo.com
  Phone : +8801322311024 (WhatsApp)
  Website : https://ghazni.me

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *